Ogłoszenia duszpasterskie

 NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

28 MAJA 2023r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


 

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy.

 

2. Jutro, w poniedziałek, 29 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

 

3. Trwa miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. W naszym kościele nabożeństwo majowe odprawiamy codziennie w łączności ze Mszą św. o godz. 17:00. Zapraszam do jeszcze liczniejszego uczestnictwa dzieci, młodzież i całe rodziny a od czwartku na nabożeństwo czerwcowe.

 

4. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc w sprzątaniu Kościoła i wszelkie prace na cmentarzu i wokół Kościoła

 

5. W czwartek, 1 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.

 

6. W czwartek obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Mszę św. o godz. 17:00 zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

 

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek miesiąca od godz. 16:00 do 17:00.

6. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszam na Mszę św. o godz. 8:00 i spotkanie formacyjne wszystkich członków Róż Różańcowych naszej parafii, Margaretki i Apostolstwo dobrej Śmierci

 

8. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień dziękczynienia.

 

9. Bardzo serdecznie dziękuję za bezinteresowne wykonanie i zainstalowanie bram na cmentarzu przy miejscach segregacji śmieci.

 

10. Drodzy Młodzi Przyjaciele,

Każdego roku w Pelplinie organizowane są duszpasterskie spotkania młodzieży, pod nazwą „Przystań”. Jest to dobra okazja, aby poprzez warsztaty, wspólną modlitwę, liturgię Mszy świętej, uwielbienie Pana Jezusa i koncert ewangelizacyjny głosić Ewangelię. Zapraszam zatem Was wszystkich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, na które Wasi duszpasterze organizują już wyjazd. Zapytajcie ich proszę o szczegóły i niech Was nie zabraknie na „Przystani”. Do zobaczenia zatem w Pelplinie w sobotę, 17 czerwca tego roku.

Wasz Biskup Ryszard

11. Bardzo serdecznie proszę o segregację śmieci na cmentarzu. Są ustawione odpowiednie pojemniki i tablice informacyjne.

 

12. W czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie Eucharystycznym. Msze św. tego dnia będą sprawowane o godz. 8:00 i 11:00; po tej Mszy wyruszy procesja ulicami naszej parafii. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy tak jak w poprzednich latach:

- na cmentarzu przy figurze matki Bożej Skrzetuskiej

- przy ulicy Kolonia

- przy ulicy Polskich Marynarzy

- na osiedlu Obrońców Wybrzeża

Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Chrystusa. Zapraszam do niesienia chorągwi, feretronów, różańca, wstążek, baldachimu na procesji i przez oktawę.

Serdecznie proszę rodziców, aby przyprowadzili dziewczynki od najmłodszych lat do komunijnych a także starsze do sypania kwiatów przed Panem Jezusem w procesji.

 

12. Biuro parafialne jest czynne codziennie po Mszy św. Wszystkie informacje znajdują się na naszej stronie internetowej parafii oraz gablotce przed kościołem.

 

13. Zapowiedzi przedślubne:

- Peter Rowell, kawaler, zam. Rybki

 Marta Zanewycz, panna, zam. Lubowidz

 

13. Na radosne świętowanie Dnia Pańskiego i całego tygodnia wszystkim parafianom i gościom życzę wielu łask Bożych.

Ks. Proboszcz Wojciech John

 

INTENCJE MSZY ŚW.

 NIEDZIELA 

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO


29.05. – 04.06.202329.05.Pn.17:00 + Gerard Mantek w 2r. śm.


30.05.Wt.17:00 + Daniela Żernik w 2r. śm.

                                                           

31.05. Śr.17:00 + Witold, Piotr, Sylwester i Przemysław


01.06.Czw.17:00 – Z podz. za odebrane łaski z prośbą o zdrowie, Boże bł., opiekę matki Najśw. dla ks. Wojciecha i księży z rocznika święceń oraz dla wszystkich dzieci naszej parafii

 

02.06.Pt.17:00 + Józef Woźniak w 14r. śm., Paweł Medyński w 4r. śm.


03.06.Sb.8:00 – Z podz. za odebrane łaski z prośbą o zdrowie, Boże bł., opiekę matki Najśw. dla Róż Różańcowych naszej parafii

03.06.Sb.17:00 + Lech Jankowski


04.06.Ndz.8:00 + Rodz. Paweł i Teresa Ludwichowscy i brat Józef

 

      11:00 + Tata Jerzy Lipowski w 7r. śm. - int. od córki sandry z rodz.


Święcenia Kapłańskie - Mateusz Drutel


Data dodania: 2018-06-01

 Święcenia Kapłańskie - Mateusz Drutel 


czytaj więcej


Prymicje - Mateusz Drutel


Data dodania: 2018-05-20
czytaj więcej